Привіт, я Олеся, засновниця бренду Ptashkin Sad. Коли я тримаю в руках оновлений брусочок нашого твердого шампуню, я думаю який же довгий шлях він пройшов, щоб стати саме таким. Я пам’ятаю, яким була його перша версія, що з’явилась аж 8 років тому. І я вражена, як же сильно трансформувався цей засіб зараз.

В цій історії про створення твердих шампунів я розкажу:

які негативні відгуки ми отримували на початку шляху;

 від чого нам довелось відмовитись у формулі;

 чи задоволені ми результатами зараз;

чи задоволені результатами наші перші замовники.

Прочитай цю історію. І наступного разу, коли братимеш зі своєї мильнички наш твердий шампунь, будеш сповна розуміти, що у твоїх руках та яку цінність несе цей брусочок.

Три хвилі твердого шампуню Ptashkin Sad

Три етапи оновлення — це наче три хвилі трансформацій, через які проходив твердий шампунь на нашому виробництві.

 

Все почалось 8 років тому, коли ми випустили перший твердий шампунь. Він повністю відповідав нашим цінностям — «тільки натуральний, веганський, безпечний і  біорозкладний, який не пошкодить гідроліпідний шар шкіри». Його формула діяла на основі кокосульфату — природного компонента, який сприяв м'якому очищенню та кондиціонуванню волосся. Проте в процесі використання ми самі та деякі наші пташки-замовниці помітили, що шампуні далеко не досконалі. Тому ми запустили розробку нової лінійки засобів.

 

Починалась друга хвиля оновлення. Нею стала серія безсульфатних твердих шампунів, які ще донедавна можна було купити на сайті. Їхні формули мали універсальні ПАРи, що підходили для всіх типів шкіри голови. Засоби відрізнялися лише деякими активними складниками.

Саме за ці активи їх багато-хто полюбив. Але знайшлися і недоліки:

  • в когось шампуні недоочищали шкіру;
  • в когось навпаки — переочищали;
  • були випадки, коли шампунь залишав на волоссі осад;
  • інколи злегка вимивав пігмент у фарбованих локонах.

Такі відгуки, як цей, став останнім тригером, який остаточно переконав нас змінити формулу

 

 

 

 

Третя хвиля оновлень — це роки досліджень і роботи над помилками. Я і вся команда уважно читали відгуки наших клієнтів. Ми залучили в роботу двох професійних розробників косметичних формул. Брали до уваги кожну детальку, щоб врешті-решт створити таку версію, яка не викличе заперечень та дорікань. Так зріли наші тверді шампуні «третьої хвилі».

Які цілі стояли в розробці оновлених шампунів?

На нашому виробництві почались справжні дослідження, які мали показати, що ж саме робить шампуні недосконалими. Та поки ми шукали, наші цілі з поліпшення стали ще амбітнішими. Ми поклали за мету розробити такі шампуні, які:

  • матимуть якісніше, але делікатне очищення;
  • будуть безсульфатними з натуральним складом;
  • міститимуть у складі активні доглядові компоненти;
  • надаватимуть кондиціонуючий ефект;
  • знизять вплив на фарбу.

Це були цілі на рівні формул. Але окрім них у нас було ще одне бажання, яке здавалося майже недосяжне. Ми хотіли змінити ставлення якщо не суспільства цілком, то хоча б наших пташок-замовниць до твердого шампуню.

Тобі знайомий той стереотип, що часто тверді шампуні не відрізняють від тревел-версій засобів, які можна побачити в готелях. Малі пробники зазвичай мають інтенсивні формули, які занадто сильно очищають шкіру голови. Часто нам це і треба, коли ми подорожуємо, проте ніяк не підходить для регулярного застосування.

Мати такі тверді шампуні — це важливе рішення для тебе, як для людини, яка піклується і про себе, і про нашу планету. Адже компактний засіб можна застосовувати замість тревел-версій, брати з собою в подорожі та бути впевненою/им, що отримаєш якісне очищення.

Що змінилось у наших шампунях?

На початку ми визначили, які саме компоненти викликають дискомфорт та прибрали їх із формул. Із шампунів для сухої та нормальної шкіри ми забрали глину, яка часто пересушувала і до того чутливий шкірний покрив. Також саме вона могла залишати по собі наліт. Тепер це в минулому.
Із кожної формули ми забрали натуральні олії, які вимивали пігмент. Тепер тверді шампуні безпечні для фарбованого волосся. Які компоненти поліпшили формулу? Кожен шампунь доповнений особливими активами.

  • Шампунь для жирної шкіри голови містить ніацинамід. Цей компонент нормалізує роботу сальних залоз, запобігає надмірному виробленню себуму.
  • Шампунь для сухої шкіри містить зволожувач Genadvance Hydra. Він запобігає трансепідермальній втраті вологи, пом'якшує вплив ПАР та активно зволожує шкіру голови та волосся.
  • Шампунь для нормальної шкіри голови посилений фітостеролами гірчиці. Вони діють як бустер зволоження, наповнюють структуру волосся зсередини.

Поверхнево-активні речовини (ПАРи) — це головні герої оновлених формул. Тепер кожен шампунь має свій набір ПАР під тип шкіри, що є важливим досягненням для нас.

Ми змогли синергетично поєднати сухі та рідкі біорозкладні безсульфатні ПАРи рослинного походження. Разом вони забезпечують ретельне очищення без шкоди природній захисній мантії. Такі ПАРи запобігають надмірній сухості шкірного покриву, його подразненням та лущенню.

Доповнили склади амінокислотним рослинним ПАР Amisoft CS-11. Його унікальність полягає в тому, що окрім очищення, він надає додаткового зволожувального ефекту волоссю та шкірі голови.

Який результат ми отримали?

Тестування — це найкращий спосіб перевірити, чи вдалось досягти тих цілей, які ми поставили перед собою. Тому ми перевіряли шампуні на виробництві, брали їх до себе додому, а потім зібрали цілу тест-групу із 22 незалежних тестувальниць. Вони користувались шампунем впродовж 35 днів. Це був час, коли я хвилювалась так, наче це був перший наш засіб від Ptashkin Sad. Але вистачило всього раз зайти у чат тестувальниць, щоб заспокоїти себе. Там були такі повідомлення:

Більше про те, як проходило тестування, читай тут.

Шампунь «третьої хвилі» — який він?

Він безсульфатний. Має три різних формули під сухий, жирний і нормальний тип шкіри. Так, так, саме під тип шкіри, адже для догляду за волоссям варто підбирати окремі засоби, як маски, олійки, кондиціонери тощо. Але при використанні наших твердих шампунів зменшується потреба в дуже великій кількості додаткового догляду після миття волосся.

Тверді безсульфатні шампуні підтримують шкіру та пасма зволоженими, не пересушують їх, надають локонам здорового блиску, полегшують розчісування та укладання.

Тож якщо хтось ще раз запитає, чи задоволена я і команда Ptashkin Sad оновленнями, то відповідь буде — «Безсумнівно так».

Відкривай і для себе нову формулу. Підбирай шампунь під свій тип шкіри голови за посиланням.

Якщо маєш сумніви з вибором - пиши нам в Instagram, наші пташечки з радістю допоможуть тобі.