Те саме відчуття, коли після пілінгу отримуєш чисту шкіру без подразнень.

Хіба таке можливо? 🤔 З ензимами - так. Щоб у тебе не виникало сумнівів, розказуємо ретельно, як саме працює ексфоліація із ферментами, чому вона безпечніша за кислотний пілінг чи скраб та як їй вдається залишати задоволеними навіть власників чутливої і вразливої шкіри. Розставляємо все по поличках.

 

Що таке ензимна ексфоліація?

Ензимний пілінг, або ж ексфоліація — це делікатне очищення шкіри від ороговілого шару епідермісу. Це відбувається завдяки біологічним ферментам. Вони вибірково руйнують білкові зв'язки між ороговілими клітинами. Це дає змогу значно прискорити процес їхнього природного розщеплення. Як результат — епідерміс ретельно очищається лише від ороговілих та пошкоджених клітин. Всі «здорові» клітини ж в цей час залишаються недоторканими.

Це дає нам відповідь на питання, чому на обличчі після ензимного очищення не з’являються подразнення, як від кислотного пілінгу чи скрабування. Ензим діє м’яко. Його дія вибіркова та ретельна. Кислоти та скрабувальні частинки разом із відмерлими клітинами руйнують також природний захисний шар епідермісу.

Як щодо почервонінь? 🤔 Якщо ваша шкіра чутлива, то навіть такий делікатний пілінг, як ензимний, здатен викликати природну фізіологічну реакцію. Почервоніння — це її прояв. Проте в цьому немає нічого поганого, адже після очищення ваша шкіра отримує значно більше.

 

Як змінюється твоя шкіра після ексфоліації?

Якщо ти помітила, що перевірені часом засоби вже не так ефективно працюють, а шкіра все гірше поглинає консистенції, то це перша ознака, що тобі потрібен ніжний пілінг. Та чи треба причина, щоб додати до свого доглядового ритуалу маску-пілінг-скатку Retreat або ензимну пудру Tropical, чи інший засіб із природними ферментами. Адже те, що ти отримаєш після, варто того:

  • разом з ороговілими клітинами підуть надлишок себуму та чорні цятки;
  • тон обличчя поступово вирівняється;
  • ти побачиш, що мікрорельєф стає гладшим і плавним;
  • протоки всіх залоз відкриваються, тому шкіра значно краще всотує засоби та позитивно реагує на активи із крему, тоніку, сироватки тощо;
  • епідерміс покращує свою здатність самостійно оновлюватися;
  • пори очищаються і звужуються;
  • зникає сірий відтінок шкіри;
  • обличчя отримує легку матовість;
  • зникає гіперпігментація і плями постакне.

Важливо розуміти, що регулярне відлущення ороговілих клітин — це своєрідна поміч своєму обличчю. З віком шкірі все важче оновлюватися самостійно. Тому вона втрачає пружність і еластичність, стає більш схильною до передчасного старіння.

Та коли ти допомагаєш їй, очищаєш від зайвого, вона віддячує тобі та починає функціонувати з новою силою. Після ферментного пілінгу зміцнюється природний мікробіом, захисний бар’єр краще справляється з агресивними зовнішніми факторами.

 

В яких засобах від Ptashkin Sad ти знайдеш цінні ферменти?

У нашій косметиці ти можеш знайти такі компоненти, як папаїн, бромелайн, біоферменти гранату та гарбуза. Це унікальні ферментовані ензими. Їх отримують шляхом ферментації м’якоті фруктів чи овочів. Метод ферментації дає змогу не тільки зберегти всі активні компоненти, але й посилити їх.

Папаїн і бромелайн, тобто ферменти папаї й ананасу, ти знайдеш серед складників ензимної пудри Tropical. Там вони діють в синергії із мінералами, квітковими та трав'яними пудрами. Тому для активації всіх компонентів до засобу варто додати тонік чи очищувальне молочко. Ензимна пудра — це твій помічник в боротьбі з комедонами, тьмяністю, розширеними порами й нерівним тоном. Додавай її до своїх доглядових ритуалів, щоб підтримувати свою шкіру свіжою і оксамитовою на дотик.

Ферменти гарбуза й граната шукай у масці Retreat. В неї вони додані для вибіркового руйнування білкових зв'язків між відмерлими клітинами. Згодом волокна целюлози, які теж є в складі, ретельно скатують ороговілі частинки разом з іншими забрудненнями. Маску-скатку Retreat ще називають суперфудом для шкіри. Її формула наповнена не тільки ферментами, але й біопептидами, вітамінами, антиоксидантами, рідкісними рослинними екстрактами. Саме тому цей засіб має потрійну дію — він і живильна маска, і ніжний пілінг, і делікатний очищувальний продукт.

Кожен біофермент є особливим. Тому якщо хочеш знати більше, заходь у нашу «Бібліотеку компонентів» і знаходь там інформацію про той складник, який тобі цікавий.

 

Кому підходить пілінг ферментами?

Ми залишимо тут для вас невелику пам’ятку, з якою буде значно легше самостійно визначитись, як часто можна здійснювати ферментний пілінг для вашого типу шкіри, та які основні проблеми ви цим розв’яжете:

Жирний тип шкіри. Цей тип має тенденцію до накопичення відмерлих клітин та надмірного вироблення себуму. Це може призвести до забиття пор, появи прищів і запалень. Ексфоліація допомагає видалити відмерлі клітини шкіри, поглинути зайвий себум і запобігти закупорці протоків. Можна ексфоліювати 2–3 рази на тиждень.

Нормальний тип шкіри. Шкірний покрив в цьому випадку не потребує такого частого пілінгу, як жирна шкіра. Однак ексфоліація може посприяти оновленню епідермісу, покращить його здатність до всотування активів. Можна ексфоліювати 1–2 рази на тиждень.

Суха шкіра. Має тенденцію до лущення. Тому ферменти допоможуть видалити лусочки та нададуть оксамитову гладкість обличчю. Можна ексфоліювати 1 раз на тиждень або рідше, за потреби.

Ферментна ексфоліація — це універсальний метод очищення. Пташки-консультантки із Ptashkin Sad радять цей делікатний ретрит власницям як сухої, так і нормальної чи жирної шкіри. Річ у тім, що ферменти мають фізіологічний вплив на шкірний покрив. Тож ензимне відлущення ороговілих клітин — це природно, безпечно, м’яко і без подразнень.

Детальніше про особливості застосування ензимів читай в розділі «Ритуали» біля кожного опису наших засобів-ексфоліаторів.

 

Кілька порад для догляду за шкірою після ексфоліації

Ти можеш хвилюватися, що твоя шкіра стала більш чутливою після пілінгу фруктовими AHA- та BHA-кислотами. Вони і справді сенсибілізують шкірний покрив та вимагають особливого догляду і дотримання обмежень після процедури очищення.

Після очищення ензимами ти одразу відчуєш, як твоя шкіра починає дихати по-новому. В цей час їй найбільше потрібно показати, як сильно ти її любиш і цінуєш. Тому саме час продовжити догляд своїми улюбленими активними засобами. Ти можеш нанести зволожувальний крем, тонік чи сироватку. Після пілінгу епідермісу варто допомогти зміцнити природну гідроліпідну мантію.

Чого варто уникнути, то це зайвого виходу на вулицю. Особливо, якщо там палке сонце, мороз чи шквальний вітер. Ти зараз думаєш, що з ензимним пілінгом мало би бути легше та не планувала обмежувати себе. У нас є рішення. Очищай обличчя ввечері. Так ти отримаєш вдвічі більше користі:

  • Шкіра залишатиметься в комфорті і отримає більше часу на відновлення.
  • Вночі активи краще проникають в шкірний покрив і результат від них буде помітним значно швидше.
І пілінг, і догляд після нього — це маленька медитація. Спробуй в ці моменти розслабитись і сповільнити темп свого життя.

 

Ферментна ексфоліація це щось новеньке для твоєї шкіри? Навіть якщо раніше в тебе не вийшло подружитись із фруктовими AHA- та BHA-кислотами або механічним скрабуванням, то не варто боятися ферментів. Спробуй налагодити із ними стосунки 🤝

А наші пташки-консультантки допоможуть підібрати відповідний засіб саме для твого типу шкіри та проблем, які його супроводжують. Переходь на нашу сторінку в Instagram та залишай всі свої питання в повідомленнях.